Z tavicí pece ve Zlíně vyteklo rozžhavené železo, škoda jde do milionů

12.03.2020 07:33

MALENOVICE – Sedmnáct tun rozžhaveného železa vyteklo ve středu 12. března odpoledne do jímky pod tavicí pec v hale slévárny v průmyslovém areálu ve Zlíně v místní části Malenovice.
„Nikdo nebyl zraněn, škoda byla vyčíslena předběžně na šest milionů korun,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Operační důstojník HZS vyslal do průmyslového areálu v 15:25 hodin pět jednotek. Vzniklý požár uhasili podnikoví hasiči ještě před před příjezdem profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlína a Otrokovic.
„Taveninu hasiči spolu se zaměstnanci firmy zasypali slévárenským pískem, příčina události je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Roman Žemlička.
Na místo události vyjel i kombinovaný hasicí automobil a nakladač z centrální požární stanice Zlín a výšková technika z požární stanice Otrokovice.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje