V Holešově budou soutěžit mažoretky o postup na mistrovství republiky

14.04.2024 08:33

HOLEŠOV - Již potřetí se v holešovské sportovní hale bude konat Kvalifikační kolo pro sóla, dua a tria klasické mažoretky.
„V neděli 21. dubna přivítají domácí holešovské mažoretky své soupeřky z celé České republiky. Kromě zástupců tradičních moravských klubů jako jsou Kroměříž, Hranice, Hluk, zavítají do Holešova i mažoretky z Prahy, Benešova a dokonce až z Libereckého kraje,“ informovala Lenka Klepalová, Mažoretky Holešov.

Představí se přes 120 soutěžních choreografií, které bude hodnotit odborná porota Svazu mažoretek a twirlingu ČR. Nejlepší výkony pak kromě medailí získají postup na květnové Mistrovství České republiky do Ronova nad Doubravou.
„Soutěž mažoretek je sport velmi náročný, divák vidí až výsledek nekonečné dřiny a disciplíny děvčat i trenérek, je to sport rovněž finančně náročný, kostýmy, boty, neustále cestování po soutěžích, to vše stojí za tou nádherou,“ doplnila Lenka Klepalová.
Startovní listina je k dispozici na https://www.majorettes-twirling.cz/.

Vstupné: dospělí 100 Kč, mládež do 18 let zdarma.
Zdroj a foto: Mažoretky Holešov